نمایش نوار ابزار

خودکفایی نیروهای مسلح ابتکار مهندسین دوران دفاع مقدس بود

شنبه ۲۵ آبان ۱۳۹۸

به گزارش خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا) از گیلان، الله یار باباپور، معاون اجرایی سپاه قدس استان گیلان امروز، ۱۶ آذر در حاشیه دومین یادواره ۱۵۱ شهید مهندس استان و ۱۴۰۰ شهید مهندس کشور که در سالن اجتماعات بانک صادرات گیلان برگزار شد، اظهار کرد: شهدای گرانقدر مهندس، چهره های گرانبهایی هستند که متاسفانه تا به امروز کمتر به آنها پرداخته شده است.

وی ساختن پل ها، راه ها، بیمارستان های صحرایی و سنگرها را از بزرگترین خلاقیت های مهندسین در دوران دفاع مقدس عنوان کرد و گفت: پل بعثت و خیبر، اوج خلاقیت مهندسین کشور در امواج پرتلاطم اروندرود و مجنون بود.

معاون اجرایی سپاه قدس گیلان با اشاره به نقش مهندسین در صنایع دفاعی که نقش برجسته ای در دروان دفاع مقدس بود، افزود: شهدای مهندس در این راستا توانستند تجهیزات مورد نیاز کشور را تامین کنند.

باباپور به نقش مهندسین در حوزه ارتباطات در دوران دفاع مقدس اشاره کرد و یادآور شد: مهندسین ارتباطات در دوران دفاع مقدس در شنود اطلاعاتی دشمن نقش مهمی را ایفا کردند.

وی تصریح کرد: خودکفایی نیروهای مسلح که امروز زمینه های استقلال ما را در بحث توان رزمی ایجاد کرده، از ابتکارات مهندسین در دوران دفاع مقدس بود.

معاون اجرایی سپاه قدس گیلان ادامه داد: خلاقیت ها و استعداد سرشار مهندسین در دوران دفاع مقدس، موجب طراحی عملیات های بزرگی بود که در نهایت منجر به پیروزی رزمندگان در دوران دفاع مقدس شد.

باباپور اهداف این یادواره را گسترش و تعمیق فرهنگ دفاع مقدس و مهندسی دفاع در جامعه مهندسین و تبیین نقش علم، تخصص، تعهد، دانش و مهندسی همراه با ایمان برای مهندسین و دانشجویان رشته مهندسی عنوان کرد.

وی معرفی عالمانه مهندسین کشور به عنوان الگوی برجسته و متعهد به نسل جوان و همچنین بزرگداشت یاد و خاطره مهندسین شهید و تجلیل از خانواده آنها را از دیگر اهداف برگزاری این یادواره دانست.

دیدگاه ها